Az év leghosszabb hete
A Zuram Sanghajban volt egy hétig január 19-től 25-ig. Szombaton reggel indultak az énekegyüttessel, és következő pénteken éjszaka értek haza. Magyarország Sanghaji Főkonzulátusa hívta meg őket, hogy adjanak koncertet a magyar kultúra napja és a kínai újév alkalmából. Már tavaly ősszel megkapták a meghívást, szóval volt idejük bőven felkészülni. Meg nekem is. Lelkileg. Én ugyanis,…
Stoner – akár te is lehetnél
Nagyon nehéz bármit írni egy ilyen erős olvasmány után, mint John Williamstől a Stoner. 1965-ben jelent meg először, de csak egy volt a sok regény közül. Aztán valaki észrevette. És egyre szélesebb körben terjedt el, hogy ez a regény egy remekmű. Williams tehát bedobott egy kavicsot az irodalom csendes vizébe. “Ötven évvel azután, hogy John…
Elvesztem a labirintusban…
Komolyan mondom, Zafón tönkretesz. Elolvastam az Elfeledett Könyvek Temetője 3. kötetét, aminek a címe A mennyország fogságában. Olyan ez a sorozat, mint egy irodalmi labirintus, ezt a szerző is írja. Bolyongtam benne, és jól elvesztem. Zafón szerint nincsen eleje és vége a történeteknek, csak bejárataik. Mindegy, melyik kötettel kezdi az ember, és mindegy, hányat olvas…
Carlos Ruiz Zafón: Elfeledett Könyvek Temetője (tetralógia) – idézetek
Zafón irodalmi labirintusának négy kötete: 1. A szél árnyéka 2. Angyali játszma 3. A mennyország fogságában 4. Lelkek labirintusa Olyan sok jó gondolat van a kötetekben, hogy gyűjteményt csináltam belőlük. Olvassátok! 🙂 1. A szél árnyéka Minden itt látható könyvnek, kötetnek lelke van. Mindegyikben benne rejtőzik annak a lelke, aki írta, és mindazoké, akik olvasták,…
Három könyv, megannyi gyilkosság…
Az ünnepek alatt közel 1230 oldalt olvastam el, ami három könyvet jelent. Elhatároztam ugyanis már jó előre, hogy a karácsony előttől újév utánig tartó terebélyes szabadság alatt parttalanul olvasni fogok. És így is tettem. Három olyan művet sikerült beválasztani, amelyek egyike sem nélkülözi a vérontást. Tömegek lelték halálukat a lapokon ezalatt a kb. két hét…